تعمیر و رفع روغن ریزی انواع کمک فرمان

چنانچه کمک فرمان خودروی شما روغن ریزی پیدا کرده است و نمی دانید از کجا و چگونه برای حل این مشکل اقدام کنید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا اطلاعات لازم را به دست آورده و مسیر خود را مشخص کنید. در این مقاله شما با کمک فرمان، اجزای تشکیل دهنده و علائم خرابی آن به همراه ویدیویی از تعمیرات کمک فرمان آشنا خواهید شد. پس از مطالعه این مقاله چنانچه سؤالی داشتید کارشناسان ما در قسمت کامنت ها پاسخگو خواهند بود. ما در مورد تعمیر تخصصی انواع مدل کمک فرمان صحبت می کنیم و همواره در حال ارتقاء سطح کاری خود هستیم.

پیشنهاد ویژه: اگر شما یک تعمیرکار هیدرولیک هستید و در تعمیر و رفع روغن ریزی انواع کمک فرمان مشکل دارید، هر کجای ایران که هستید با ما در ارتباط باشید تا به بهترین نحو مشکلتان را حل کنیم. با ما دانش کاری خود را ارتقاء دهید تا یک تعمیرکار حرفه ای شوید. برای درخواست آنلاین تعمیر فرمان هیدرولیک خودرو کلیک کن !

 

تعمیر و رفع روغن ریزی انواع کمک فرمان

کمک فرمان را بهتر بشناسیم

به طور کلی سیستم فرمان هیدرولیک از بخش های اساسی و اصلی زیر تشکیل شده است :

جعبه فرمان هیدرولیکپمپ هیدرولیک فرمانشیر فرمان و کمک فرمان.

کمک فرمان که به جک هیدرولیک فرمان مشهور است نقش خود را در جعبه فرمان ایفا می کند یعنی وظیفه دارد به عملکرد بهتر و دقیق تر جعبه فرمان کمک کند. در واقع محل نصب کمک فرمان بر روی جعبه فرمان می باشد. توجه به سرویس های دوره ای خودرو باعث طولانی شدن عمر فرمان هیدرولیک می شود در نتیجه این کار، قطعات وابسته به هیدرولیک فرمان مانند کمک فرمان طول عمر بالاتری خواهند داشت.

کمک فرمان قطعه است که از دو بوش تشکیل شده است. این بوش ها که به بوش کمک فرمان مشهور هستند هنگامی که دچار خرابی شوند صدایی مانند تق تق از آن ها به گوش می رسد. کمک فرمان در مدل های مختلف خودرو اعم از کمک فرمان 206، 405، زانتیا، پارس و … به طور کلی از قطعات یکسانی تشکیل شده است. بررسی دقیق ساختار هر کمک فرمان این امکان را به تعمیرکار می دهد تا بهترین روش ممکن جهت تعمیر را انتخاب کند.

بوش کمک فرمان

بوش کمک فرمان

هنگامی که کمک فرمان معیوب می شود این علائم را دارد :

:: نشتی روغن از کمک فرمان واضح ترین نشانه ی خرابی کمک فرمان است. که ما به صورت تضمینی این روغن ریزی را رفع می کنیم.

:: یکی دیگر از علائم خرابی کمک فرمان صدای تق تق از بوش های کمک فرمان است که به راحتی قابل تعمیر است.

ویدیویی از تعمیر کمک فرمان 405

فهرست