شیر فرمان 405 و بررسی اجزای آن

در این بخش ما تصاویری از شیر فرمان 405 هنگام تعمیر تهیه کرده ایم که اجزای آن را به دقت شرح می دهیم. در واقع شیر فرمان قطعه ای است جهت نرم و روان کردن فرمان هیدرولیک خودرو. تعمیرکار واقعی باید توجه ویژه ای به رضایت کاربران از عملکرد کارش داشته باشد و تلاش کند تا کیفیت و ضمانت کار خود را در رتبه های بالا قرار دهد.

پیشنهاد ویژه: اگر شما یک تعمیرکار هیدرولیک هستید و در تعمیر و تقویت شیر فرمان مشکل دارید، هر کجای ایران که هستید با ما در ارتباط باشید تا به بهترین نحو مشکلتان را حل کنیم. با ما دانش کاری خود را ارتقاء دهید تا یک تعمیرکار حرفه ای شوید. برای درخواست آنلاین تعمیر فرمان هیدرولیک خودرو کلیک کن !

اجزای شیر فرمان 405

همانگونه که در تصویر زیر دیده می شود شیر فرمان 405 از سه قطعه جداگانه تشکیل شده است. این قطعات توسط دو پیم جدا که یک سر آن از بالا و سر دیگر آن از وسط است به هم متصل شده اند.

شکل 1: شیر فرمان 405 و اجزای تشکیل دهنده آن

شکل 1: شیر فرمان 405 و اجزای تشکیل دهنده آن

قابل توجه است که بدانیم شیر فرمان های پژو پارس و سمند نیز همانند شیر فرمان 405 می باشند و از این قطعات تشکیل شده اند. حتی شیوه تعمیر شیر فرمان های 405، سمند و پارس شبیه به یکدیگر می باشد.

شکل 2: تعمیر شیر فرمان 405

شکل 2: تعمیر شیر فرمان 405

در این تصویر جا افتادن کاسه نمد در شیر فرمان 405 را میبینیم.

شکل 3: جا افتادن کاسه نمد در شیر فرمان 405

شکل 3: جا افتادن کاسه نمد در شیر فرمان 405

شیر فرمان 405 را در حال تعمیر مشاهده می کنیم.

شکل 4: شیر فرمان 405 در حال تعمیر

شکل 4: شیر فرمان 405 در حال تعمیر

همانگونه که در تصویر زیر مشاهده میکنیم برای تعمیر شیر فرمان باید از کاسه نمد استفاده کنیم. کاسه نمد های مورد استفاده برای تعمیر شیر فرمان باید از جنس کاسه نمد های TTO ، کاسه نمد NOK ، کاسه نمد KOK باشند.

شکل 5: کاسه نمد وایتون - (بزرگ)

شکل 5: کاسه نمد وایتون – (بزرگ)

باید توجه کنیم که جنس کاسه نمد مورد استفاده در تعمیر، در کیفیت کار تاثیر بسزایی دارد. از آنجایی که تیم هیدروکار تجربه زیادی در تعمیرات هیدرولیک دارد از این رو پیشنهاد ما بر آن است که از کاسه نمد وایتون (Viton) استفاده کنید. برای تعمیر شیر فرمان 405 از دو نوع کاسه نمد با سایز بزرگ و سایز کوچک استفاده می شود.

شکل 6: کاسه نمد کوچک

شکل 6: کاسه نمد کوچک

حرارت گیر شیر فرمان 405

در این بخش به معرفی اصطلاحات و مفاهیم مرتبط با حوزه شیر فرمان 405 می پردازیم. عملکرد حرارت گیر شیر فرمان جهت محافظت از کاسه نمد بالا می باشد. جعبه فرمان های فابریک چنین حرارت گیری را دارند ولی با گذشت زمان و بر اساس گرما، رطوبت و سرما حالت خود را از دست می دهند و دیگر به خوبی عمل نمی کنند که در این حالت باید این حرارت گیر را تعویض کنیم.

شکل 7: حرارت گیر طراحی شده توسط هیدروکار

شکل 7: حرارت گیر طراحی شده توسط هیدروکار

تیم هیدروکار با تکیه بر تجربه کاری که بدست آورده است این نوع از حرارت گیر ها را به خوبی طراحی کرده است که کارایی بسیار بالایی دارند.

شکل 8: حرارت گیر قرار گرفته در شیر فرمان

شکل 8: حرارت گیر قرار گرفته در شیر فرمان

اکنون می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم

سوال : تصور کنید تعمیرکاری در حین تعمیر از حرارت گیر شیر فرمان استفاده نکند چه عواقبی به دنبال خواهد داشت؟

پاسخ : اگر از حرارت گیر استفاده نشود عمر کاری کاسه نمد پایین می آید. برای اینکه کاسه نمد طول عمر بیشتری داشته باشد و خیلی دیر تر خراب شود لازم است از حرارت گیر استفاده شود.

برای اطلاعات بیشتر درباره ی شیر فرمان پیشنهاد میکنیم مقاله تعمیر و تقویت تضمینی انواع شیر فرمان را مطالعه نمایید. همچنین برای ثبت سفارش انواع شیر فرمان می توانید به لینک سفارش شیر فرمان مراجعه کنید. شما می توانید نمونه کارها را در اینستاگرام نیز دنبال کنید.

Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست