تعمیر و رفع روغن ریزی انواع پمپ هیدرولیک

چنانچه پمپ هیدرولیک خودروی شما روغن ریزی پیدا کرده است و نمی دانید چگونه این مشکل را حل کنید، ما به شما کمک خواهیم کرد تا اطلاعات لازم را به دست آورده و مسیر خود را مشخص کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعمیرات و رفع روغن ریزی انواع پمپ هیدرولیک توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. در صورتی که سؤالی در ذهن دارید با کارشناسان ما تماس و یا در قسمت کامنت ها سؤال خود را درج نمایید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود.

پیشنهاد ویژه: اگر شما یک تعمیرکار هیدرولیک هستید و در تعمیر و رفع روغن ریزی انواع پمپ هیدرولیک مشکل دارید، هر کجای ایران که هستید با ما در ارتباط باشید تا به بهترین نحو مشکلتان را حل کنیم. با ما دانش کاری خود را ارتقاء دهید تا یک تعمیرکار حرفه ای شوید. برای درخواست آنلاین تعمیر فرمان هیدرولیک خودرو کلیک کن !

پمپ هیدرولیک و دلایل خرابی آن

سیستم فرمان هیدرولیک از پمپ هیدرولیکی که در یک مخزن آغشته به روغن هیدرولیک می باشد تشکیل شده است. این پمپ به واسطه شیلنگ ها به جعبه فرمان هیدرولیک متصل است و روغن را در جعبه فرمان می چرخاند. با روشن شدن ماشین و چرخش فرمان، پمپ روغن را با فشار زیادی در سیستم می چرخاند که سبب گردش نرم تر فرمان و چرخش راحت تر لاستیک ها می شود. گاها پمپ های هیدرولیک دچار خرابی هایی می شوند که ممکن است به دلایل زیر باشد:

:: عدم رعایت اصول سرویس و نگهداری از روغن هیدرولیک

هنگامی که هیدرولیک فرمان بدون روغن یا با سطح پایینی از روغن فعالیت می کند و یا با روغنی که خراب است کار می کند، پمپ هیدرولیک صدمه می بیند و احتمال خرابی آن پیش می آید زیرا روغن هم نامرغوب بوده و هم به اندازه کافی بین پمپ و قطعات وابسته به آن جریان پیدا نمی کند که باعث سائیدگی این قطعات می شود در نتیجه این سائیدگی روغن درون پمپ به بیرون جریان پیدا می کند و در نهایت فشار ناشی از روغن برای چرخش فرمان ایجاد نمی شود.

روغن هیدرولیک و اهمیت آن در سلامتی خودروروغن هیدرولیک و اهمیت آن در سلامتی خودرو

:: استفاده از قطعات یدکی نامرغوب و عدم توجه به سرویس دوره ای خودرو

استفاده از قطعات نامرغوب و تقلبی در سیستم هیدرولیک باعث می شود که خرابی و دردسرهای بزرگتری در سیستم ایجاد شود تا حدی که مجبور می شویم قطعات را تعویض کنیم و هزینه های خود را چند برابر کنیم. همچین قطعات به کار رفته در خودرو ها داری طول عمر مفیدی می باشند که با رعایت اصول سرویس و نگهداری صحیح می توان حداکثر استفاده را از این طول عمر برد و از استهلاک آن ها جلوگیری کرد.

عدم توجه به سرویس دوره ای خودروعدم توجه به سرویس دوره ای خودرو

علائم خرابی پمپ هیدرولیک را بشناسیم

1- شنیدن صداهای غیرعادی هنگام چرخش فرمان و سفت بودن فرمان هیدرولیک

هنگامی که فرمان را بیش از حد بچرخانیم شنیدن صدای جیغ از پمپ هیدرولیک طبیعی است. اما گاهی این صدا با چرخش متعادل فرمان بلندتر می شود و فرمان کندتر عمل می کند و با این وجود که موتور خودرو روشن است مشاهده می کنیم که فرمان سفت تر عمل می کند. در این لحظه برای ایجاد فشار در پمپ نیاز به گاز دادن بیشتری داریم. این علائم نشان می دهد که پمپ معیوب است و اجزایی همانند ماه و ستاره دچار مشکل شده اند. با بررسی و تعمیر به موقع پمپ می توانیم از بروز خرابی های بیشتر و در نتیجه هزینه های زیاد جلوگیری کنیم.

2- نشتی روغن یا روغن ریزی در خودرو

روغن ریزی از خودرو و کاهش سطح آن در مخزن هیدرولیک غیر عادی بوده و باید قبل از اینکه مشکلات جدی تری به وجود آید رفع شود. اولین قدم برای رفع ایراد نشتی روغن، پیدا کردن محل روغن ریزی می باشد که با بررسی مخزن، شیلنگ ها، لوله ها ی فشار قوی پمپ هیدرولیک و شیر هیدرولیکی می توان این روغن ریزی را به راحتی تشخیص داد.

تیم تخصصی هیدروکار با بیش از 15 سال تجربه و سابقه کاری به صورت حرفه ای خدمات تعمیرات تخصصی پمپ هیدرولیک انواع ماشین های ایرانی، خارجی شامل پمپ هیدرولیک بنز، پمپ هیدرولیک سوزوکی، پمپ هیدرولیک تویوتا، پمپ هیدرولیک 206، پمپ هیدرولیک 405، پمپ هیدرولیک زانتیا، پمپ هیدرولیک ال نود، پمپ هیدرولیک ماکسیما، پمپ هیدرولیک هیوندای، پمپ هیدرولیک پراید و سایر پمپ هیدرولیک ها را انجام می دهد.

ما در هیدروکار کلیه پمپ های ایرانی و استوک اروپایی را با ضمانت صد در صد و بدون هیچ گونه روغن ریزی تعمیر می کنیم.

فهرست